Зовнішнє незалежне оцінювання – 2018

У 2018 році державна підсумкова атестація в старшій школі відбуватиметься у формі зовнішнього незалежного оцінювання. Відповідно, випускникам шкіл, незалежно від бажання продовжити навчання у закладах вищої освіти, необхідно буде складати шкільні іспити за технологією ЗНО.  Як  оцінки за ДПА для випускників старшої школи   закладів загальної середньої освіти будуть зараховані результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох навчальних предметів (наказ Міністерства освіти і науки України від 31 липня 2017 року № 1103 «Деякі питання проведення в 2018 зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти»):

1) українська мова і література (українська мова);

2) математика або історія України (період ХХ – початок ХХІ століття) – за вибором випускника;

3) навчальний предмет за вибором випускника (математика, історія України, англійська, іспанська, німецька, французька, мови, біологія, географія, фізика, хімія).

Реєстрація  учасників зовнішнього незалежного оцінювання розпочалася 06 лютого і тривала до 19 березня. Внесення змін до реєстраційних даних буде можливе до 02 квітня.

Для реєстрації випускники закладів загальної середньої освіти  подають до закладу, в якому навчаються, такий комплект реєстраційних документів:

  • реєстраційну картку встановленого зразка,
  • копію документа, що посвідчує особу,
  • 2 фотокартки для документів розміром 3*4 см із зображенням, що

відповідає досягнутому віку;

Навчальний заклад надсилає список випускників і комплекти реєстраційних документів до Харківського РЦОЯО поштовим відправленням.

Реєстрація учасника для проходження зовнішнього оцінювання передбачає обов’язкову наявність паспорта громадянина України. Про це йдеться у наказі Міністерства освіти і науки від 15.11.2017  № 1487, яким затверджені зміни до Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання. Виключення щодо обов’язкової наявності паспорта для реєстрації на ЗНО будуть діяти для деяких категорій учасників ЗНО, зокрема, які не мали можливості отримати паспорт у зв’язку з тим, що проживають на окупованих територіях, іноземців або осіб без громадянства.

Графік проведення зовнішнього незалежного оцінювання визначається згідно з затвердженим Міністерством освіти календарним планом. Тестування триватиме з    22 травня  по  13 червня 2018 року.

Оголошення результатів учасників зовнішнього тестування з української мови та літератури, іноземних мов, математики та біології відбудеться не пізніше 15 червня 2018 року; оголошення результатів з історії України, географії, фізики та хімії триватиме до 21 червня 2018 року.

24 та 31 березня 2018 року для всіх бажаючих ознайомитися з процедурою ЗНО, проводиться пробне зовнішнє незалежне оцінювання (пробне ЗНО).

Проведення пробного ЗНО здійснюється за рахунок коштів фізичних і юридичних осіб.

Вартість одного пробного тесту в 2018 році для учасників порівняно з 2017 роком не змінилась і складає 129 гривень.

Станом на 19.03.2018 року для участі в ЗНО зареєстровано 92 ( 100 відсотків ) випускники закладів загальної середньої освіти Глобинської міської ради:

Глобинська гімназія № 1 – 36;

Глобинська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 5 – 34;

Бабичівський НВК – 4;

Опришківська ЗОШ І-ІІІ ступенів – 6;

Пирогівська ЗОШ І-ІІІ ступенів – 12.