Впровадження програми «Впевнений старт»

Для реалізації державної політики в галузі дошкільної освіти, з урахуванням всіх вимог сьогодення, Міністерством освіти і науки України розроблено наукову програму «Впевнений старт». Вона окреслює оптимальний комплекс розвивальних, виховних, навчальних функцій і змістових напрямів організації життєдіяльності в межах вікової компетентності дітей старшого дошкільного віку.

Програма передбачає свободу професійної діяльності, що надає вихователям широкі можливості у виборі форм, методів, засобів реалізації освітніх завдань та співпраці з батьками.
Педагоги Глобинських ДНЗ № 1 «Дзвіночок» та № 4 «Зірочка», що завжди підтримують інноваційні технології розвитку підростаючого покоління, вирішили впровадити дану програму в своїх закладах. Відділом освіти виконавчого комітету Глобинської міської ради на допомогу вихователям Клен Ю.М , Гализі Т.О., Цемох Л.О.та Лазоренко Н.М., які першими почали працювати за цією програмою, придбано навчально-методичні комплекти для дітей старшого дошкільного віку, їх батьків та педагогів.

Працюючи за програмою педагоги формують в дітей позитивні ровесницькі взаємини, організовують спільні конструктивні розмови, ігри, навчають вмінню не лише слухати, а чути, співпереживати, включатися, реагувати, запитувати, підтримувати пропозиції однолітків та відстоювати свою особисту позицію. Упродовж дня діти мають можливість не лише брати участь в організованих формах групового навчання, а й самовизначатися в різних видах активності, діючи одноосібно чи в командах. Різні моменти дня наповнені значними для дітей традиціями і ритуалами: «Ранкове коло», «Спільне коло», «Вечірнє коло». Особливе місце займають незвичні та цікаві для дітей соціально-ігрові проекти «Створюємо музей», «Готуємо смачну піцу», «Йдемо в похід» та інші , де у вихованців повною мірою можуть розкритися інтереси, таланти і здібності. Специфічні дитячі види діяльності – ігрова, пізнавальна, художньо-образна, надають дітям безцінну розвивальну практику.
Успішність виконання даної програми залежить від об’єднання зусиль педагогів і сім’ї .

Про результат реалізації програми говорити ще рано, але хочеться, щоб в рекомендованому освітньому форматі проживання дітьми даного етапу життя, розвинути в них бажання навчатися протягом всього життя.