Туристична весна -2018

Весняні дні зігрівають душу і тіло теплом. Крики перелітних птахів і згадки про запах туристичного багаття, заставляють частіше битися серце і швидше циркулювати кров. І наші вчителі-туристи, знявши із цвяха заплічники, лаштувалися до змагань.

З 24 по 26 квітня на базі табору відпочинку «Маяк», що розташований у с. Головач Полтавського району, під патронатом Полтавського обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, відбувся обласний семінар-практикум з пішохідного туризму для працівників освіти Полтавщини. Команда тренерів Глобинської об’єднаної  територіальної громади,  охоче взяла участь в цьому семінарі. Незважаючи на те, що на подібних заходах команда була присутня вдруге, усі учасники їхали з вірою у власні сили і бажанням перемагати. Програма семінару-практикуму включала в собі три етапи. Крім, власне, змагань з техніки пішохідного туризму, був конкурс фотографії і пісні на туристичну тематику. Кожна, із дев’яти присутніх на семінарі команд, намагалася показати себе з найкращого боку. Але не зважаючи на волю до перемоги, заключний акорд в змаганнях із техніки пішохідного туризму був за командами, які мають колосальний досвід в проходженні всіх етапів цієї дисципліни. Команда Глобинської ОТГ, яка перший раз з часу свого створення проходила дистанцію методом самонаведення технічних етапів, значно поступилася корифеям спортивного туризму області. Прикро було визнати, що тільки відсутність досвіду відділила глобинців від такої бажаної перемоги. Зібравши волю в кулак, з синцями та подряпинами на тілі, але не зламані духом, глобинські туристи на конкурсі пісні вибороли перше місце і були безумовними фаворитами. Команду нагородили грамотою, яку вручив директор Центру туризму і краєзнавства учнівської молоді. Конкурс фотографії на туристичну тематику приніс для команди п’яте місце, хоча це нікого не засмутило, тому що конкурсні роботи від усіх команд , заслуговували найвищої оцінки.  Ось так із злетами і падіннями, з поразками і перемогами відбувся черговий семінар практикум з пішохідного туризму для працівників освіти. Команда висловлює щиру подяку відділу освіти виконавчого комітету Глобинської міської ради в особі Іванченка Олександра Івановича та Довбні Оксани Сергіївни за підтримку, популяризацію туристичного руху на території Глобинської громади та матеріально-технічне  забезпечення команди. Окрему подяку хочеться висловити тренеру команди, Калчугіну Василю Михайловичу, за титанічну працю по підготовці команди і допомозі в усіх технічних питаннях.

Досвід приходить з роками і ми абсолютно не сумніваємося, що команда на наступному туристичному  змаганні всіх порадує достойним результатом. Всім бажаємо наснаги для нових звершень, здоров’я і нових вражень від мандрів нашою мальовничою і безмежно захопливою Батьківщиною.

 

О.В.Пащенко

вчитель Пирогівської ЗОШ I-III ст.