Справжні майстри своєї справи

17 жовтня 2018 року відбувся семінар-практикум вчителів фізики та астрономії Глобинської ОТГ з проблеми «Формування в учнів предметних компетентностей шляхом особистісно-зорієнтованого навчання на уроках фізики». Місцем проведення стала Глобинська ЗОШ №5, заклад де вміло реалізовуються освітянські реформи, завжди комфортна атмосфера та затишок для формування учня Нової української школи.

У роботі заходу взяли участь вчителі з дев’яти ЗЗСО. Відкрила семінар-практикум методист відділу освіти Глобинської міської ради Наталія Сазонова, яка привітала учасників та побажала їм плідної роботи. Ознайомивши присутніх із планом роботи, Наталія Миколаївна запросила до слова заступника директора з виховної роботи Наталію Ковнір, яка ознайомила з традиціями, минулим, сьогоденням та планами на майбутнє одного з найперспективніших закладів Глобинського району.

Практична частина семінару-практикуму пройшла у кабінеті фізики, який естетично оформлений, поповнений сучасним обладнанням та має гостинного господаря – Школьного С.В. Велику увагу вчитель приділяє особистісно-зорієнтованому навчанню на уроках фізики. Сергій Володимирович показав урок в 11 класі на тему «Електрична та магнітна взаємодії. Взаємодія провідників зі струмом», який мав практичну спрямованість, спирався на наявний життєвий досвід учнів, їх повсякденне спостереження, досвід практичної діяльності; зв’язок навчального матеріалу з явищами, які відбуваються в довкіллі; використання результатів навчання в практичній діяльності людини. Під час уроку розглядалися: історія вивчення магнетизму та магнітних явищ, біографія Андре Ампера та відеодемонстрація його досліду, продемонстровано Закон Ампера. Своєю майстерністю Школьний С.В., як вчитель-наставник, ділиться з молодим педагогом Юлією Кобець. Юлія Олексіївна, в свою чергу, провела майстер-клас для вчителів фізики «Використання ІКТ на уроках фізики – вимоги часу» під час якого, наголосила на актуальності використання ІКТ на уроках, під час лабораторних робіт, організації тестування в кінці уроку чи перевірці домашнього завдання на початку. Вчитель познайомила з сучасними програмами для створення тестів, типами завдань та вміннями створювати тести по темах.

Учасники семінару подякували господарям заходу та керівнику шкільного МО природничо-математичного циклу Голушко Г.О. за підготовку та проведення семінару-практикуму, адже вчителі фізики та астрономії отримали позитивні емоції та враження від відвіданого уроку та майстер-класу, а особливо, від спілкування з однодумцями. «Ти не можеш міняти напрям вітру, але завжди можеш підняти вітрила, щоб досягти своєї мети». Саме тією силою, що підіймає вітрила є керівник цього опорного закладу Романенко С.П. Адже під її керівництвом працюють справжні майстри своєї справи.

Фіналом зустрічі була екскурсія – огляд виставки скульптур Олексія Леонова «За покликом серця», яка, на думку присутніх, дійсно виражає віру в можливості людства, любов до краси, надію на краще майбутнє для всіх людей.

Методист відділу освіти Глобинської міської ради
Наталія Сазонова