Щастя бачити зорі в буденних калюжах життя

В котрий раз, 12 лютого, гостинно відкрила двері учасникам семінару-практикуму вчителів біології Глобинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 5. Розпочався захід з вітального слова методиста відділу освіти виконавчого комітету Глобинської міської ради, Наталії Миколаївни Сазонової та господаря закладу, Світлани Павлівни Романенко, яка презентувала ввірений їй ЗЗСО, педагогічний та учнівський колектив.

“Усюди цінність школи дорівнює цінності її вчителя. Побувавши в першій, пізнаєш останнього значно ближче й грунтовніше, ніж внаслідок найдосконалішого опису». Пересвідчитися в цих словах А.Дістервега мали змогу вчителі біології, які відвідали урок своєї колеги, Кондратенко Світлани Миколаївни, вчителя з 35-річним стажем, вчителя вищої категорії, старшого вчителя.

«Щастя бачити зорі в буденних калюжах життя» – під таким девізом учні 8 класу знайомилися із зоровою сенсорною системою людини, будовою ока, гігієною зору. Вчитель майстерно використовувала різні традиційні та інноваційні форми і методи, прийоми, але головне – звернула увагу дітей на те, що першою умовою щастя є людське здоров’я. А його збереження – особиста справа і обов’язок кожного.
Формування здорового способу життя у закладах освіти відбувається і на уроках основ здоров’я, під керівництвом вчителя Охріменко Валентини Петрівни. Вона підготувала та презентувала виступ агітбригади на тему: «Молодь обирає здоров‘я».

Тож який раз ми пересвідчуємося, що вивчення біології людини, основ здоров‘я дозволить учням здійснювати елементарні прийоми гігієни і догляду за станом свого здоров‘я, розпізнавати відхилення від норми, знати вплив шкідливих звичок на організм, надавати долікарську допомогу, правильно поєднувати працю і відпочинок. Та основне, потрібно пам‘ятати, що головний екзамен з біології людина здає все життя.

Всі учасники семінару практикуму залишились задоволені після зустрічі з колегами, можливістю знайомства з досвідом та перспективою використання його в своїй педагогічній діяльності.

Методист МК

Наталія Сазонова