Послуги закладів загальної середньої освіти Глобинської міської ради в 2017 році

У 2017/2018 навчальному році функціонують 6 закладів загальної середньої освіти,  з них 1 гімназія, 1 НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ», 1 опорна школа І-ІІІ ступенів, 2 школи І-ІІІ ступенів, 1 школа І-ІІ ступенів.  В 2017  році  Глобинську ЗОШ І-ІІІ ступенів № 5 визначено опорною  школою, до неї приєднано 3 загальноосвітні школи І-ІІ ступенів як філії   Глобинська № 4, Жуківська та Шепелівська, які втратили статус окремих юридичних осіб. Змінено статус Бабичівської ЗОШ І-ІІІ ступенів на Бабичівський НВК «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів –дошкільний навчальний заклад», оскільки на її базі створені умови для навчання і виховання 25 дошкільнят. В закладах освіти міської ради навчаються 1732 учні, що на 75 дітей більше ніж в минулому році. До навчання приступили  210 першокласників, 156 випускників 9-х класів та 88 – одинадцятикласників. Найбільша кількість учнів у Глобинській ЗОШ   І-ІІІ ступенів № 5 – 802, з урахуванням учнів, які навчаються у філіях (Глобинська  – 164 учні, Жуківська – 80, Шепелівська – 29). Найменше учнів у Бабичівському НВК  – 77.

Середня наповнюваність класів навчальних закладів міської ради становить 10 учнів.  З погляду ефективності навчального процесу оптимальна кількість учнів у класі має становити не менше ніж 15 осіб. Згідно даного критерію таку наповнюваність мають лише школи міста, де наповнюваність складає від 15 у Глобинській ЗОШ І-ІІ ступенів № 3  до 23 – у Глобинській ЗОШ І-ІІІ ступенів  № 5.

В свою чергу наповнюваність шкіл впливає на використання шкільної інфраструктури. Саме міські школи мають більшу  завантаженість. Зокрема, в Глобинській ЗОШ І-ІІ ступенів № 3 та Глобинській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 5 на 1 учня припадає лише 3 кв.м. навчальної площі, в той час в Шепелівській філії – 11 кв.м.

Найпоширеніший вимір ефективності шкіл у межах шкільної системи – кількість учнів на одну штатну одиницю посади вчителів. Що більше учнів припадає на одного вчителя, то вищою є ефективність школи. Всього в школах міської ради працюють 203 вчителя-предметника, з них 177 мають вищу освіту. Звання «вчитель-методист» мають 14 педагогів, «старший учитель» – 40. 103 педагоги мають вищу кваліфікаційну категорію, 29 – І категорію, 12 – ІІ категорію. Найбільше учнів навчаються в одного вчителя у Глобинській ЗОШ  І-ІІІ ступенів № 5 ( 12) та Глобинській гімназії ( 11), найменше – у Шепелівській філії (4).

Також велике значення в організації освітнього процесу є навантаженість  педагогів, оскільки неповна зайнятість може призвести до того, що вчителі перебуваючи у школі  лише декілька  годин на тиждень і, відповідно, не братимуть участь в реалізації різноманітних завдань школи, не спілкуватимуться в достатньому обсязі з учнями.  Найбільше середнє навантаження  не менше ставки мають вчителі Глобинської гімназії та Глобинської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 5, відповідно 83 і 80 відсотків.

9 молодих спеціалістів отримують заохочувальну премію в розмірі 100 відсотків посадового окладу протягом першого року роботи.

Вчителі вчасно отримують заробітну плату, встановлено максимальну доплату за престижність професії в розмірі 20 відсотків.

Кількість штатних посад непедагогічного персоналу найбільше в Глобинській гімназії та Глобинській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 5.  Але в цих закладах і найбільша кількість учнів на 1 такого працівника, зокрема в Глобинській ЗОШ    І-ІІІ ступенів №  5   – 21, в гімназії – 18. Найменша кількість  в Шепелівській філії і становить 7.

Для підвезення учнів використовуються 8 шкільних автобусів. Автобуси Пирогівської, Опришківської та Глобинської № 3 шкіл випущені в 2005-2006 роках. Термін їх експлуатації становить  понад 10 років, тому вони часто виходять з ладу.  Найбільшу кількість палива в день ( 28,8 л.) використовує автобус Жуківської філії Глобинської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 5. Ним підвозяться учні до філії з сіл Новоселівка, Павлівка,  Коломицівка та старшокласники до опорного закладу, а також дошкільнята до місцевого ДНЗ.

В 2017 році для підвищення якості освіти придбано ліцензійні смарт-кейси    ( програмне забезпечення для проведення уроків з базових дисциплін) для впровадження програми «Розумники» в 1 – 3 -х класах,  10 навчальних кабінетів ( комп’ютерну техніку та навчальне приладдя) з природничо-математичних дисциплін для Глобинської гімназії № 1 та Глобинської ЗОШ     І-ІІІ ступенів № 5 на суму 4, 500 млн. грн,  комп’ютерну техніку, включаючи 4 комп’ютерні комплекси, на загальну суму 1 124 878 грн..

З метою стимулювання творчого самовдосконалення учнівської молоді, виявлення й розвитку обдарованих учнів розроблено Положення про призначення щомісячної стипендії міської ради обдарованим дітям навчальних закладів Глобинської громади. В поточному році ця стипендія виплачується для 6 учнів в розмірі по 300 грн.

Вся виховна позакласна робота зосереджена в загальноосвітніх навчальних закладах. В 2017 -2018 навчальному році в загальноосвітніх школах діють 33 гуртки, у тому числі 1 науково-технічний, 3 еколого-натуралістичних, 2 туристсько-краєзнавчі, 9  фізкультурно-спортивних, 13 художньо-естетичних та 5 інших спрямувань.  Ними  охоплено 645 дітей. На гурткову роботу  виділено 109 годин.

Створено умови для організації харчування школярів. Всього харчуються 1412 учнів.  Безкоштовним харчуванням в школах охоплено 756 учнів початкових класів, 5 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 34 дітей з малозабезпечених сімей, 45 дітей, батьки яких є учасниками АТО та 4 –  що навчаються за інклюзивною формою. Вартість харчування становила 10 грн.

[pdf-embedder url=”http://osvita.globino.info/wp-content/uploads/2018/03/діаграми.pdf”]