«Петлюрівський вишкіл» гартує молодь

В живописному куточку головачанського лісу, де зорі дрімають у верховіттях струнких сосен зібрались учнівські команди з усіх районів Полтавщини. Злетілись, щоб першою на теренах нашої області грою – випробовуванням уславити пам’ять про головного отамана військ УНР , її голови-Симона Петлюри. Не стояла осторонь цієї важливої справи і Глобинська територіальна громада, яка спорядила на Петлюрівський вишкіл ще зовсім юну, проте завзяту збірну команду. Бажаючих поїхати на гру було чимало, але правила проведення змагань і жорсткий відбір претендентів дозволили створити досить підготовлену команду з учнів 6-7 класів до якої увійшли Максим Перепелиця й Настя Радченко Глобинської I-IIст. №3, Богдан Величко й Іван Шевченко Глобинська гімназія №1, Влада Якобі й Віталій Пронь з Жуківської I-II ст., Віка Кураченко й Дмитро Македон з Глобинської ЗОШ    I-IIIст. №5.

Обласному зльоту передувала важка праця й терпіння не тільки його учасників, а й оргкомітету в особі методиста міського відділу освіти Довбні Оксани Сергіївни, практичного психолога Василя Михайловича Калчугіна Найкращі фахові якості та кулінарні здібності під час проведення гри – випробовування продемонстрував учитель Глобинської  школи №3 Олег Анатолійович Царенко.

«Петлюрівський вишкіл – 2017» вітають Станіслав Комісар, начальник обласного центру туризму і краєзнавства для дітей і молоді, Олена Харченко, директор Департаменту науки й освіти, молоді та спорту обласної державної адміністрації, мужні воїни АТО, представники обласної Ради. Одна за одною команди шикуються до урочистого маршу під орудою головного судді зльоту Олександра Безверхого. Під їх знаменами, з давніми й сучасними бойовими піснями обласна юнь виходить на лінійку урочистого відкриття. Лунають рапорти команд та їх бойові гасла. На грудях підростаючої зміни красуються емблеми районів області. Загальне захоплення й симпатії викликала наша команда      «Патріот» , бойове гасло якої потужно пролунало над плацом : « Станьмо всі до борьби! Землю рідну України завжди захисти!». Справді красивим, видовищним був конкурс маршу й пісні, а ще – виконання стройових команд, під час якого оцінювались дії кожного учасника, командира й команди в цілому. Майбутні захисники Вітчизни демонстрували спочатку обов’язкову, а потім творчу програму стройового вишколу. Тут нашим  вихованцям довелося не легко, бо вони ще не вивчають шкільний предмет «Захист Вітчизни». І хоч вчитель гімназії Анатолій Шило муштрував команду, та на плацу перед очима авторитетного журі й сотень юнаків і дівчат було ой як нелегко. Добре проявили себе глобинці в змаганнях зі стрільби і киданні 600 грамових гранат. Шестикласниця Настя Радченко встановила рекорд змагань для дівчат, а Віталій Пронь га Дмитро Македон своєю влучною стрільбою залишили далеко за спиною досвідчених старшокласників і посіли друге загальнокомандне місце в цій дисципліні. Хвилю захоплення й подиву у присутніх викликав своїм влучним метанням гранат в ціль командир  «Патріотів» Максим Перепелиця. Злагоджено і вміло діяла наша команда на смузі перешкод. Разом з бувалим туристом, директором Жуківської школи, ентузіастом туристського руху в Глобинській громаді Олександром Качмаром ми супроводжували її впродовж усіх етапів. Діти бачили нашу підтримку, чули зауваження й поради, а відтак діяли впевнено й завзято. Швидко вони подолали купини й траверс, не розгубились на горизонтальному маятнику, вміло пройшли болото, легко злетіли на навісну переправу, немов еквілібристи, просувались паралельними вірьовками, надійно приборкали колоду, повзали по пластунськи, добираючись в червону зону, щоб звідти винести «пораненого» бійця та надати йому допомогу в безпечній зеленій зоні. Проявивши інтелект, юні глобинські петлюрівці успішно впорались зі складними теоретичними завданнями. У підсумку ми спинились в золотій середині турнірної таблиці зльоту-випробовування.

Гра досягла своєї мети. В усьому відчувалися висока духовність та незмінна солідарність з українським воїнством, з бійцями на фронті, бажання наслідувати їх бойовий вишкіл, готовність до захисту рідної, Богом даної, України. А ще молодь продемонструвала готовність і здатність застосовувати на практиці набуті в освітніх закладах компетенції. Перемогли всі і кожен по-своєму. Петлюрівський рух на теренах області є найкращим пам’ятником видатній історичній постаті Симону Петлюрі, ім’я та справи якої десятиліттями плюндрували й зневажали в тоталітарній радянській імперії.

З метою формування у підлітків і молоді патріотичних почуттів, здорового способу життя, сили, відваги, цілеспрямованості, витривалості, завзяття, швидкості, точності, дисципліни міський відділ освіти вирішив запровадити «Петлюрівський вишкіл» у програму національно-патріотичного виховання кожного навчального закладу Глобинської міської ради.

 

Василь Калчугін,

психолог Глобинської гімназії, тренер Команди « Патріот».