Нова українська школа: кроки першого місяця роботи нововведень

З 1 вересня 2018 року 217 першокласників закладів загальної середньої освіти Глобинської ОТГ навчаються за новою методикою. Вони не отримують погані оцінки у щоденники, а вчителі намагаються розкрити у дітях приховані таланти, створити умови, за яких учні самі хотіли б іти до школи. Реформа також передбачає переобладнання навчальних класів та оновлення дидактичних матеріалів.

Міський голова Станіслав Джусь за роз’ясненням реальної картини НУШ у освітніх закладах громади звернувся до начальника відділу освіти виконавчого комітету Глобинської міської ради Світлани Надтоки . Адже станом на 1 вересня новим освітнім простором були забезпечені лише декілька шкіл громади.

«Ми отримали від області фабрики друку і ноутбуки на 3 класи з 13. Зрозуміло, що відділ освіти повинен забезпечити всі перші класи новим обладнанням. Тому з місцевого бюджету було виділено близько 780 тис.грн на комп’ютерну техніку ( ноутбуки, мультимедійні та інтерактивні комплекси, принтери, ламінатори) . Тендер проведено. На сьогодні це питання вже вирішено остаточно: всі школи забезпечені стовідсотково. Також , на даний час, всі вчителі перших класів мають своє робоче місце – стіл, стілець, шафи. Для дітей облаштовано зони відпочинку з іграшками, пуфами та безкаркасними кріслами. Найближчим часом до шкіл будуть направлені підручники для школярів, які вже знаходяться у відділі освіти. З нетерпінням чекаємо і дидактичні матеріали. Наразі єдиним, чого найбільше не вистачає освітнім закладам лишаються одномісні парти, на які держава виділила 213 тис.грн. Договори укладені з фабриками, перші поставки чекаємо на кінець жовтня. Великі терміни поставок зумовлені тим, що підприємства не встигають виконувати об’єми робіт» ─ пояснює начальник відділу освіти.

Також було обговорено питання про виплату надбавки за престижність праці для педагогічних працівників, що працюють в умовах НУШ.

З вересня місяця педагоги, які працюють з першими класами отримають надбавку за престижність в розмірі 30% – зазначила Світлана Надтока.

За результатами зустрічі міський голова Станіслав Джусь дав доручення вжити необхідних заходів щодо забезпечення вчасного і сумлінного виконання договорів щодо поставок навчальним закладам шкільних меблів.