Методична панорама вчителів біології

Підійшов час осінніх канікул, що дало можливість організувати зустріч однодумців, вчителів біології Глобинської ОТГ. 31 жовтня відбулося засідання ММО вчителів біології – методична панорама. Місцем роботи була обрана Глобинська гімназія №1 ім. В.Є.Курченка, заклад в якому працюють досвідчені педагоги, знавці своєї справи, професіонали, які мають чим поділитися і знають, як правильно організувати свою діяльність. Метою засідання були систематизація та передача педагогічного досвіду з організації дослідницької діяльності учнів у процесі навчання біології. Роботу ММО розпочала методист відділу освіти Глобинської міської ради Наталія Сазонова, яка ознайомила з планом роботи та наголосила на важливості вивчення біології в ЗЗСО. Щороку безліч вищих і середніх навчальних закладів відкривають свої ворота і запрошують самих амбітних і допитливих абітурієнтів, які бажають пов’язати своє життя з цією багатогранною наукою, тому й переважна більшість випускників обирають на ЗНО та ДПА біологію. На сьогодні, коли наша держава крокує шляхом демократичних перетворень, запорукою її успіху є зміцнення інтелектуального і духовного потенціалу нації, ось і одним із напрямків роботи педагогів є робота з обдарованими дітьми –  підготовка учнів до Всеукраїнських олімпіад, написання наукових робіт в МАН.

Своїм досвідом роботи з обдарованими дітьми поділився вчитель біології вищої категорії, учитель-методист, Заслужений учитель України – Скляр М.Г., який познайомив із організацією, підготовкою та проведенням науково-дослідницької діяльності учнів, адже разом з вихованцями було написано 14 робіт МАН, з яких, всі стали переможцями районних, призерами обласних етапів та один призер Всеукраїнського етапу. Підготовлені вчителем всі учасники олімпіади з біології стали призерами обласного етапу. Дуже пощастило вчителю Джусь А.О., яка має можливість постійно вивчати та апробувати досвід свого колеги Миколи Григоровича. Алла Олексіївна, вчитель вищої категорії,  має також досвід по написанню робіт МАН, та призові місця в олімпіадах, тому й розкрила питання щодо підготовки учнів до участі в предметній олімпіаді.

На завершення присутні вислухали та обговорили виступ керівника ММО вчителів біології Шакун В.Я., яка ознайомила з особливостями проведення ДПА та ЗНО в 2018-2019 н.р. та надала рекомендації щодо проведення ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології.

Зустріч завершилася, але враження від неї залишилися.

Наталія Сазонова,
методист відділу освіти
Глобинської міської ради.