Інструмент в руках педагога Нової української школи

«Велике слово – ШКОЛА! У вселюдському житті тільки той народ і бере перемогу, який має найкращу школу» говорила Софія Русова. І ось ключова реформа Міністерства освіти і науки – це Нова українська школа. Головна мета якої – створити школу, у якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання а й вміння застосовувати їх у житті.

Ключова зміна стосується підходів до навчання та змісту освіти, а Учитель – це людина, на якій тримається реформа і щоб навчати по-новому, педагог повинен отримати свободу дій – обирати навчальні матеріали, імпровізувати та експериментувати. Адже тільки так можливо втілити головну мету: змінити освітнє середовище, впровадити навчання для життя. І врешті – зробити українську школу відкритою, цікавою, сучасною та найкращою.

Тому вчителі Нової української школи мають вільно володіти новітніми інформаційними технологіями, за допомогою яких розв’язання будь-яких соціально-педагогічних задач відбуватиметься методично правильно, на основі набутих знань, умінь і навичок.
Нові можливості навчального процесу дає використання інтерактивної дошки, з допомогою якої вчителі можуть зробити свої заняття більш яскравими, можуть вибирати різні стилі навчання, працювати з різними програмами і ресурсами, орієнтуватися на певні потреби різних вікових груп.

З метою підготовки вчителів до використання інтерактивної дошки в навчально-виховному процесі, методичний кабінет відділу освіти Глобинської міської ради організував проведення навчального тренінгу – майстер-класу по використанню інтерактивної дошки. На базі Глобинської ЗОШ №5, 2 листопада тренер компанії INTBOARD, Анатолій Малюх, познайомив з базовими можливостями програмного забезпечення інтерактивної дошки і сторонніми сервісами, які дозволять зробити заняття з дітьми яскравими і цікавими; продемонстрував варіанти її використання на уроках з різних навчальних дисциплін.

Проведений захід відвідали вчителі інформатики та початкових класів Глобинської ОТГ, ті педагоги, що бажають збагатити свій досвід та займаються самоосвітою.

Як говорив мислитель і філосов Й.В.Гете «Не достатньо лише отримати знання, треба знайти їм застосування». Тож інтерактивна дошка – це інструмент у руках педагога, такий же як звичайна дерев‘яна дошка, крейда, таблиця, і те, як цей інструмент «зазвучить», залежить від творчості педагога, його готовності зробити урок цікавим, зрозумілим і таким, що запам’ятовується.