Форум педагогічних інновацій

Підвищення рівня професійної майстерності вчителя є основним завданням на всіх етапах розвитку школи. Сучасній школі сьогодні потрібний учитель, який міг би оновлювати, удосконалювати зміст своєї діяльності. Впоратися з цим завданням можна тільки за умови добре організованої і спланованої роботи районних та шкільних методичних об’єднань, так як в системі роботи методоб’єднання одним з провідних напрямів його діяльності є підвищення педагогічної майстерності вчителя без відриву від основного місця роботи.

«Освіта є унікальною галуззю за масштабом і впливом на життя кожної людини і розвитку держави. Тому прийняття у вересні цього року нового Закону України «Про освіту» без перебільшення є знаменною подією, яка зумовлює розвиток усіх рівнів освіти на тривалу перспективу» –  такими словами розпочала засідання методичного об’єднання на тему «Форум педагогічних інновацій» 12.01.2018 р. методист І.Г.Устенко, яке було проведено на базі Глобинської гімназії ім. В.Є.Курченка . Вона привернула увагу педагогів початкової освіти до окремих положень і норм Закону, які безпосередньо пов’язані із сучасними змінами в початковій освіті.

Перш за все, новий закон відкриває шлях до впровадження реформи “Нова українська школа”, яку розробила команда міністра Лілії Гриневич.

Тому треба змінювати підхід до організації навчання, ставлення вчителів до дітей, відносини між вчителями, управління школою. Ірина Григорівна порекомендувала вчителям опрацювати «Порадник вчителя», який слугуватиме  настільною книгою для них та продемонструвала матеріали з теми «НУШ: як нову концепцію Міносвіти тестують вчителі пілотних шкіл». Матеріали були обговорені педагогами та взяті до уваги.

Чудові майстер-класи показали вчителі: Т.І.Бугаєць, Л.Г.Левченко.

Т.І.Бугаєць(Опришківська ЗОШ I-III ст.), щоб розширити поняття про милосердя, співчутливе ставлення до інших провела майстер-клас на тему «Милосердя».

Ще один майстер-клас продемонструвала Л.Г.Левченко(Глобинська гімназія ім. В.Є. Курченка) – «Формування в молодших школярів уміння вчитися як ключової компетентності особистості»( з досвіду роботи)

Підводячи підсумки засідання, Устенко І.Г. розповіла притчу «Усе в твоїх руках» і закінчила такими словами: « Отже, лише від Вас залежить, чи буде Ваша взаємодія з іншими живою, яскравою, плідною, чи навпаки.»

 

Методист:  І.Г.Устенко