Діяльність закладів дошкільної освіти у новому навчальному році

Сьогодні дошкільна освіта України переживає черговий виток реформаційних змін. Дошкілля переходить від навчально – дисциплінарної моделі до особистісно орієнтованої, від навчання дітей до супроводу їхнього розвитку, від виховання до ціннісного орієнтування.

Тож, які завдання  є ключовими  для нас –  педагогів дошкільників Глобинської міської ради в 2018 – 2019 навчальному році, які пріоритети розвитку закладів дошкільної освіти,  яким має бути  вихователь ІІІ тисячоліття?   Саме відповіді на ці питання шукали  завідувачі ЗДО на чолі з методистом відділу освіти виконавчого комітету міської ради Л.І.Обревко на методичній нараді, що проходила 11.09.2018 року на базі Глобинського ЗДО №1 «Дзвіночок».

З метою поліпшення якості педагогічного процесу було проаналізовано роботу сектору з питань дошкільної освіти міської ради  в 2017 – 2018 навчальному  році та окреслено завдання на наступний рік,  а саме забезпечення наступності між дошкільною та початковою ланками освіти, рання профорієнтація дошкільників та впровадження в практику роботи з дітьми старшого дошкільного віку освітньої програми «Впевнений старт».

В ході обговорення, педагоги дійшли спільної думки, що   сучасний вихователь –  дошкільник – це  модератор, тьютор, ігромайстер, ігропедагог, тобто вихователь, який допоможе дітям зорієнтуватися у реаліях сучасного життя, навчить їх співчувати, міркувати, робити власний вибір на користь краси, добра й поваги до іншого; такий вихователь,  який сформує у малюків уміння жити в колективі, брати на себе відповідальність, працювати в команді, доводити  і відстоювати власну думку, слухати співрозмовника, зберігаючи при цьому власну індивідуальність.

Нарада дала можливість не тільки обговорити актуальні проблеми, але й обмінятися досвідом роботи. На завершення  до відома керівників було доведено ряд нормативно-правових документів з питань дошкільної освіти.

Методист методичного кабінету Л.І.Обревко