День захисника України

З 2015 року в офіційному календарі України з’явилося нове державне свято – День захисника України. Воно встановлено 14 жовтня з метою вшанування мужності та героїзму захисників України, військових традицій і звитяг українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві.

14 жовтня також відзначається велике релігійне свято – Покрова Пресвятої Богородиці. За цим святом закріпилася ще й друга назва – Козацька Покрова (День Українського козацтва), а у свідомості народу воно почало асоціюватися з такими поняттями, як військова честь, звитяга, мужність та лицарство. І свято Покрови, і День Українського козацтва, і тепер ще й нове державне свято – День захисника України дуже близькі нашому серцю, бо ми, українці, – наймиролюбніша нація. Українці люблять свій дім, свою родину, рідну землю і свою Батьківщину і у різні часи захищали її, не шкодуючи життя.

Відзначення Дня  захисника України у навчальних закладах Глобинської міської ради  пройшло досить широко.

Навчальний тиждень почався із інформативних  годин  «Мужність і відвага крізь покоління». В кожному закладі проведені виховні години, присвячені  історії України та історії українського війська. Підібрані патріотичні пісні, зворушливі слова ведучих проникли в кожне серце. З привітальними  словами  до присутніх учнів, батьків, вчителів звертались  директори  шкіл  та колишні випускники, учасники АТО. Шкільні  бібліотеки запросили  всіх користувачів ознайомитись з книгами на книжковій виставці «Україна на крутих зламах історії». Кращим учням школи було надане право покласти  квіти  до могил захисників Вітчизни, які загинули в роки Другої світової війни. Учні Опришківської ЗОШ I-III ст..поклали квіти  до могили, учасника АТО Аврамчука Віктора Вікторовича. Актуальність проведення таких заходів очевидна, адже День захисника України уособлюється у таких поняттях, як «Вітчизна», «Батьківщина», а найвищим проявом любові до рідної землі є готовність боронити її ціною власного життя.

Організовано цікаві і захоплюючі змагання, конкурси: біг у мішках, естафета зі спорядженням гравця, перетягування канату,  орієнтування на місцевості. Це був день мужності, сили, козацької відваги та розуму. Хлопці проходили швидку підготовку та посвячувалися у козаки. Вони ділилися на команди та змагалися між собою. Команди звалися на козацький лад “куренями”, на чолі з отаманами.

Святкування Дня захисника України має стати доброю традицією для наступних поколінь українських патріотів.